2023, 08 Aralık Cuma İskilip Hava Durumu IMG 8.12°C hafif yağmur Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa Hemşerimiz Kaymakam Murat Beşikçi´ye Yeni Görev

Hemşerimiz Kaymakam Murat Beşikçi´ye Yeni Görev

13 Kasım 2019 - 1413 Defa Okundu
Hemşerimiz Kaymakam Murat Beşikçi´ye Yeni Görev

Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında Diyarbakır'ın HDP'li Yenişehir ve Hazro belediye başkanlarının yerine görevlendirme yapıldı. Yenişehir ilçesinin HDP Belediye Başkanı Belgin Diken’in yerine hemşerimiz Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi getirildi. 

Murat Beşikçi kimdir?

1983 yılında Çorum'un İskilip İlçesinde doğan Murat Beşikci, İlkokulu İskilip Azmimilli İlköğretim okulunda, Ortaokulu Çorum İnkılâp İlköğretim okulunda ve Liseyi ise Çorum Atatürk lisesinde bitirdi. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanan Murat Beşikci, 2005 yılında mezun oldu.

Aynı yıl açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Beşikci 2006 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Isparta' da Teftiş stajını, Antalya' da İl Merkez stajını, Antalya Manavgat' da Kaymakam refikliği stajını yaptı. Kasım 2006-Mart 2007 tarihleri arasında Akpınar (Kırşehir) Kaymakam Vekilliği görevinde bulunan Murat Beşikci, daha sonra Ankara' da 4 Ay süren dil kursuna müteakip İngiltere' nin Sheffield kenti Üniversitesinde 1 yıl eğitim aldı. Murat Beşikci, sırasıyla Pazarlar Kaymakamı, Tutak Kaymakamı, Akseki Kaymakamı ve Şalpazarı Kaymakamı olarak görev yapmış olup, 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Yenişehir Kaymakamlığına atanan Kaymakam Murat Beşikci evli ve iki çocuk babasıdır. 

Etiketler: