2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.32°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip Belediyesinden Muhteşem Gece

İskilip Belediyesinden Muhteşem Gece

26 Mayıs 2019 - 3324 Defa Okundu
İskilip Belediyesinden Muhteşem Gece

İskilip Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ramazan etkinliğine vatandaşlardan yoğun katılım gerçekleşti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Halk müziği korosunun konser verdiği gecede birbirinde güzel türküler söylendi. Profesör Dr. Yaşar Seçkin’in şefliğinde sahne alan koro vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.


ÇOCUKLARA ÖZEL BALON VE OYUN ALANI KURULDU


Çocuk etkinlikleri kapsamında İskilip Belediyesi tarafından Kent Meydanına balon ve çocukların eğlenebileceği oyunlar kuruldu. Şişme balon ve oyun alanı çocuklar tarafından yoğun ilgi aldı.


KAYMAKAM’A VEFA

İskilip’e geldiği günden itibaren İskilip’in tanıtımı ve gelişmesi için yoğun mesai harcayan Kaymakam Bayezit Bestami Alkan’a, Belediyemiz tarafından Fahri Hemşerilik Beratı ve Şehrin Anahtarı Başkan Ali Sülük tarafından takdim edildi. Ali Sülük yaptığı açıklamada ‘Geldiği günden itibaren şehrin gelişmesi, tarihi ve kültürel değerlerinin ülkemizde tanıtılması için gecesini gündüzüne katan sayın Kaymakamımızı fahri hemşerimiz olarak görmekten onur duyacağız.’ Dedi.


VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ


Türk Halk Müziği Konseri’ne vatandaşlardan yoğun katılım sağlandı. Devlet erkanınında hazır bulunduğu gecede, Kaymakam Bayezıt Bestami Alkan Belediye Başkanı Ali sülük, Belediye başkan Yardımcısı İsmail Suakıtıcı, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, M.H.P İlçe Başkanı Ali Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


KAYMAKAM’DAN BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR VE HEDİYE

Kaymakam Bayezit Bestami Alkan, yaptığı konuşma da, ’Köylerimizi gezdim yoksulluk nasıl yenebiliriz göçü nasıl önleriz diye düşünürken, Sn. Belediye Başkanı köylerimizde çileğin yetişebileceğini, ekonomik olarak büyük katkılar sunacağını söyledi. Bu mihval de bizde bir milyon altı yüz bin adet çilek fidesi dağıttık.’ Dedi. ’ Hemşerilik Beratı ile birlikte artık bende İskilip li oldum sadece ben değil eşim, çocuklarım ve kardeşlerimde artık İskilipli oldu.’ dedi.

 

 

 

 


Etiketler: