2023, 08 Aralık Cuma İskilip Hava Durumu IMG 8.29°C hafif yağmur Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip- Çorum Karayolu Yol Yapım İnşatında Hedef Kızılırmak Köprüsü

İskilip- Çorum Karayolu Yol Yapım İnşatında Hedef Kızılırmak Köprüsü

31 Mayıs 2021 - 1941 Defa Okundu
İskilip- Çorum Karayolu Yol Yapım İnşatında Hedef Kızılırmak Köprüsü

İskilipliyiz Com olarak geçtiğimiz günlerde İskilip- Çorum Karayolundaki yol yapım inşaatının yeniden başladığını duyurmuştuk.
AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu İskilip-Çorum Karayolundaki yapım inşaatının bu seneki hedefinin Kızılırmak köprüsüne kadar olan bölümünün yapılması olduğunu açıkladı.
Çevre illerin hizmet noktasında hepsinin hedefinde Çorum olduğunu ifade eden Kavuncu, bazı karayolları yatırımları ile ilgili gecikmelerden kaynaklı olarak bir algı olduğunu ve birilerinin de bunu köpürttüğünü dile getirdi.
19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Çorum’a yapılan yatırım miktarının 24 milyar TL olduğunu açıklayan Milletvekili Kavuncu, bazı çevre illere karayolları bakımından yapılan yatırımların toplamının Kırkdilim kadar olmadığını söyledi.
İskilip yolu ile ilgili bir süre önce kış şartları nedeniyle müteahhit firmanın verdiği aradan dolayı “İskilip yolu yine kaldı, müteahhidi iflas etti, bir daha yapılmayacak” gibi söylentiler çıkarıldığını anlatan Kavuncu, böyle bir durumun olmadığını, müteahhit firmanın çalışmalarına yeniden başladığını kaydetti. Kavuncu, İskilip yolunun bu sene Kızılırmak Köprüsü’ne kadar bitirileceğini bildirdi.

Etiketler: