2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.39°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip Eml Robot Yarışmasına Dört Robot İle Katıldı

İskilip Eml Robot Yarışmasına Dört Robot İle Katıldı

12 Mayıs 2010 - 7087 Defa Okundu
İskilip Eml Robot Yarışmasına Dört Robot İle Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ve Japonya Uluslararası İşbirliği Teşkilatının (JICA) işbirliğiyle düzenlenen 4. Robot Yarışması 6-7 Mayıs 2010 tarihleri arasında Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapıldı. Açılışını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçunun yaptığı yarışmalara İskilip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi dört adet robotla katıldı. 729 Takımın başvurduğunu, öğretmen ve öğrencilerle birlikte toplam 2 bin 269 kişi yarışmalara katıldığı yarışma “Temalı Robot Kategorisi”, “'Sumo Güreşi Yapan Robotlar Kategorisi “ ve “Çizgi İzleyen Robot Kategorisi” olmak üzere 3 kategoriden oluştu. İskilip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik ve Makine teknolojileri alanında görev yapan öğretmen ve öğrenciler Temalı katogoride  Tatsumaki, Omar, Çizgi izleyen katogorisinde ise İskilipus ve Mikata isimli robotlar ile yarışmaya katıldılar. İlk gün başarılı bir yarışma sergileyen robotlardan iki tanesi ikinci gün yarışmalara katılmaya hak kazandı. İkinci günün sonunda çekişmeli geçen yarışmalarda İskilip ekibi dereceye giremedi.

Üniversiteler, özel okullar ve proje okullarının katıldığı yarışmalara ilçe okulu olarak Karadeniz bölgesinden katılan tek okul İskilip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi oldu. 

İskilip’ten 48 kişilik öğrenci grubu yarışmaları izlemek, diğer projeleri incelemek ve arkadaşlarına destek olmak için gezi düzenlediler. Açılışta Japon ekip tarafından yapılan robot gösterileri ve yarışma aralarında yapılan Asimo robot gösterileri öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ve alkış aldılar.

Yarışmalara İskilip ekibi proje danışman öğretmenleri   Abdullah Yurtoğlu ,Uğur Kantar, Hacı Recep Seyis ile Satılmış Ilıcalı, Mustafa Küser, Zekeriyya Körpeş, Ali Sağlam, Hüseyin Çalışkan, Erhan Sığırcı, Fuat Kuzay, Sefa Horaz, Ali Sefe, Muhammed Yaşar Yaramış , Burak Köse, Mehmet Ateş isimli öğrenciler katıldı.

 

 

Kaynak:iskilip.com

Etiketler: