2023, 08 Aralık Cuma İskilip Hava Durumu IMG 8.12°C hafif yağmur Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip Sarıkavak Kuzuahlat Köyü Şenlikleri Başlıyor.

İskilip Sarıkavak Kuzuahlat Köyü Şenlikleri Başlıyor.

03 Ağustos 2015 - 9796 Defa Okundu
İskilip Sarıkavak Kuzuahlat Köyü Şenlikleri Başlıyor.

İskilip Sarıkavak Köyü Kuzu Ahlat Mahallesi Kültürel Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği asıl amacın köylerini yaylalarını tanıtmak ve turizme açmak maksadıyla başlatıkları yayla şenlikleri hazırlıkları için geçtiğimiz günlerde toplandı.

Ağustos ayının ilk haftası 8 Ağustos Cumartesi günü yapılacak Yayla şenliklerine katılımın yoğun olacağı bekleniyor.

İskilip Sarıkavak Köyü Kuzu Ahlat Mahallesi Kültürel Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Lütfi Karaca yaptığı açıklamada merkezi İstanbul´da bulunan derneğimizin amaçlarından birtaneside memleketimizn güzelliklerini havasını ormanını suyunu kültürünü yaylamızın doğal güzelliğini bir günde olsa bir araya gelerek birlikte güzel bir gün geçirmelerini sağlamak için böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi.

İskilip Sarıkavak Köyü Kuzu Ahlat Mahallesi Kültürel Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkan yardımcısı Murat Karaca ve köy muhtarı İskilip ve Çorum´da bir dizi görüşme yaparak 8 Ağustos´ta yapılacak şenliklerin davetiyesini bürokrası ve siyasilere verdiler.

Tüm İskilip halkının davetli olduğu bu şenliğe bürokrasi ve siyasetçilerinde bu sene yoğun ilgi göstereceği beklenirken şenliğe katılacak vatandaşlarımızın bir günde olsa gözlerden uzakta kalan bu doğa harikası bölgemizde gönüllerince bir gün geçirecekler.

 

Etiketler: