2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.32°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İSKİLİP´TE GÜNDEM PEK İÇ AÇICI DEĞİL

İSKİLİP´TE GÜNDEM PEK İÇ AÇICI DEĞİL

04 Haziran 2016 - 7768 Defa Okundu
İSKİLİP´TE GÜNDEM PEK İÇ AÇICI DEĞİL

Memleketimde neler oluyor merak edenler için kendi gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

İskilip´te gündem eski ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Selvi´nin aldığı hapis cezası oldu.Olay  Kasım 2015teki Milletvekili Genel Seçiminde İskilip İlçesine bağlı Sarıkavak Köyünde sandık başkanı olarak görev yapan o dönem İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili olan Mustafa Selvi hakkında Oy sandığının yerini değiştirme, açma, çalma, tahrip etme, oy zarflarını çaldığı iddiasıyla, İskilip Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ömer Küçük, tarafından 5 Kasım 2015 tarihinde İskilip Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu.

Mustafa Selvi, hakkında İskilip Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 3 yıl ile 5 yıl arasında hapis cezası istemi ile yargılanan Mustafa Selvi, karar duruşmasına çıktı.  Mahkeme Usulüne aykırı olarak oy sandığının yerini değiştirdiği, açma, çalma, tahrip etme, oy zarflarını çalma suçunu işlediği gerekçesiyle 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçme Kütükleri Hakkında Yasanın 161/1 maddesi uyarınca suçun işleniş şekli de dikkate alınarak, Mustafa Selvinin 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar vermişti. Yıllarca eğitimde Çorum merkez ve ilçelerinde ilk sıralarında yer alan ilçemiz son sıralara yerleşmiş başarılar yerine akla hayele  gelmeyen vahim iddalar konuşulmaya başlanmış, bunlar halk arasında tepki görmeye başlanmıştı. Ben bu vahim iddaları burda yaşayan bir vatandaş olarak kendi haber sitemde kamuoyuyla paylaştım.Ne yazıkki zaman benim iddalarımı haklı çıkartırken kaybeden memleketiniz oldu.Bir çok takipcimiz Türkiye gündemine düşen bu olayı neden haber yapmadığımızı soruyor ,ee bizler bu durumu sitemizde haber yaparken ilçemizde yayın yapan bazı haber siteleri bu olayları görmezden gelirken değerli ilçe milli eğitim müdürümüzün milletvekilleriyle yaptığı görüşmeleri boy boy sitelerinde haber yapıyorlardı.Hiç olmazsa bu sefer bu olayı görmezden gelemezler okuyucularıyla paylaşırlar diye düşünürken bu haber sitesi yine olayı farklı boyuta çekerek algı operasyonu yapmaya çalışıyor..Geçtiğimiz günlerde yeni göreve başlayan İskilip Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlunun ilk icraatlarından bir tanesi İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden soruşturma ile  alınan Mustafa Selvi´ye habis cezası aldığı gün İskilip Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında hazırlamış olduğu Bilim Fuarını açılış kurdelesini beraber kesmek oldu. İnşallah bundan sonra ilçemizdeki eğitim okullarımızın yaptığı başarılı çalışmalarla konuşulur.

Yine haber sitemizin gündeme getirdiği cok vahim bir iddaa vardı. . İskilip´te bir okulumuzda görev yapan Müdür yardımcısı taciz iddasıyla görevinden alınmıştı. Gecen hafta bu konuda gelişmeler yaşandı. Taciz iddasıyla suçlanan müdür yardımcısı  Millî Eğitim Bakanlığı tarafından meslekten men edildi.

Geçtiğimiz hafta sessiz sedasız  Iskilip Ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, başarılı bir operasyona imza attı. Türkiye gündemine düşecek olayda emniyet ekiplerimiz çok başarılı bir operasyon yaparak suçüstü yaptı.İddalar yine çok vahim uzun suredir emniyet ekipleri tarafından takip edilen M.D(50) şahıs suçüstü yapılarak yakalandı.Erenler Mahallesinde kendine ait  evde lise öğrencilerine içki ve uyuşturucu vererek  cinsel istismarda bulunduğu iddaları var.Tek tesellimiz Emniyet ekiplerimiz  ilçemizin huzuru için aralıksız yaptıkları çalışmalar neticesinde suçlulara göz açtırmıyor.Burda ailelerimizede büyük görev düşüyor lütfen çoçuklarımıza sahip çıkalım.

Bir haftadır tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde yağışlar vardı.Yağışlar sonrası tabiki memleketimiz çamur deryasına döndü.İskiliplilerin bu çamur ve toz deryasından nezaman kurtulacağız cevabını geçtiğimiz günlerde Genel Merkez tarafından AK Parti ilçe başkanlığına atanan Mustafa Lek´in Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Usluyu Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ettiğinde açıklandı. Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu  yaptı açıklamada İskilip´i, Doğalgaz konforuna kavuşturuyoruz. İskilip ilçemizin Kanalizasyon, Yağmur Suyu, içme suyu ve Doğalgaz altyapısının da tamamlanmasıyla şehir altyapısını tamamen yenilemiş oluyoruz. Yapım çalışmaları sürecinde çalışmaların farklı zamanlarda ihale edilmesi, yerelde gerekli tedbirlerin alınmaması gibi nedenlerden sıkıntılar yaşandı. İskilip Belediyemiz Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt Kaplama yapım işinin 27 Haziranda yapıyor. İş kapsamında 150.000 m2 Asfalt Kaplama ve 1.300 adet Baca ve Rögar kapaklarının ve yağmur suyu ızgaralarının yol seviyesine göre yapılması sağlanacaktır. İlçemize hayırlı olsun” dedi

Bir konu üzerinde gerçekten alkışı hak eden iki değerli insanımız var. Yaptıkları çalışmalarla İskilip Köylerine tarihinde görülmemiş bir şekilde kaynak aktaran İskilip AK Parti İl Genel Meçlis Üyeleri Yusuf Kaya ve Üzeyir Esenkaya her türlü takdiri hak ediyor. Yaptıkları çalışmalarla İskilip köylerine yıllarca gitmeyen hizmetler gitmeye başladı .

Nüfusumuz erimeye başladı.Göç olayı hala devam ediyor.Açıklanan yeni nüfusumuz 33812 geçtiğimiz seneye göre 1139 kişi azalmış.İskilip´e gelen memur kesimi memleketimizde durmak istemiyor. Tabiki bunda ilçede yaşanan olumsuz yaşam koşulları en önemli unsur olarak göze batıyor.Yetkililer bu konuda biran önce çalışma yapmaları gerekiyor.

İnşallah bundan sonraki köşe yazımızda sizlere memleketimizde yaşanan güzellikleri gururla paylaşırız yalnız suan yaşananlar bunlar  HOŞÇAKALIN

Etiketler: