2023, 08 Aralık Cuma İskilip Hava Durumu IMG 8.12°C hafif yağmur Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip´te Sağlık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İskilip´te Sağlık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

22 Eylül 2020 - 1727 Defa Okundu
İskilip´te Sağlık Değerlendirme  Toplantısı Yapıldı.

İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ilçe sağlık müdürlüğünün yeni binasında yetkililerle ve filyasyon ekipleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

FİLYASON EKİPLERİMİZ KAHRAMANCA ÇALIŞIYOR
Kaymakam Eligül yaptığı açıklamada "Hastanemize müracaat eden vatandaşlarımıza hemen test uygulanıp tanı konuyor. Test sonuçları filyason ekiplerimize bildiriliyor. Ekipler zaman kaybetmeden tanı konan adreslere ulaşıp kişileri hemen karantinaya alıyor. Bulaş zincirini kırmak için ayrıca hasta kişiyle konuşup temaslı olduğu evlere de gidiliyor ve temaslılara da filyasyon uygulanıyor.

DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE YOK
"Arkadaşlarımız adeta zamanla yarışıyor. Hasta ve temaslı kişileri bir an önce izolasyon altına almak için mesai mefhumu olmadan çalışıyorlar. Sağlık Bakanımız da açıklama yaptı Dünyanın başka yerinde böyle bir uyguma yok. Bazen gittikleri köylerden sabaha karşı anca gelebiliyorlar. Telefonla hepsini takip ediyorum. Ekiplerimizin sağ salim evlerine dönmeleri bizim sorumluluğumuzda".

TEDAVİYE HEMEN BAŞLANIYOR.
"Filyason ekiplerimiz, tanı konulan kişinin evine giderken gerekli ilaçları da yanlarında götürüyor. Yurt dışından getirtilen bu ilaçlar hastalarımıza ücretsiz olarak verilip hemen tedaviye başlanıyor. Milletimizin sağlığı herşeyden önce gelir. Ancak vatandaşlarımızdan da bu süreçte daha dikkatli davranmalarını özellikle istirham ediyoruz". dedi.

Etiketler: