2023, 08 Aralık Cuma İskilip Hava Durumu IMG 8.12°C hafif yağmur Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip´te Tesisleşmeye Bürokrasi Engeli !

İskilip´te Tesisleşmeye Bürokrasi Engeli !

07 Haziran 2021 - 1533 Defa Okundu
İskilip´te Tesisleşmeye Bürokrasi Engeli !

Hamurunda güreş olan, geç yeteneklere sahip İskilip’in bu başarısı Türkiye ve dünya çapında yankı bulmaya devam ediyor. Geçmişten bu güne bir çok Türkiye ve dünya şampiyonasında derece yapmış sporculara sahip ilçemiz bunun en son örneğini Ferhat Yiğit ile bir kez daha gösterdi. Zor şartlarda spor yapmaya çalışan bu gençlerimiz, diğer kulüplerle mukayese edildiğinde alt yapısı yetersiz çok kısıtlı tesis imkanları ile mücadele veriyorlar.

Başarıdan başarıya hatırlanan bu sporcularımızın artık profesyonel anlamda spor yapabilecekleri bir tesise ihtiyaçları vardır. Bürokrasi, siyaset bu çocuklar için el ele vermeli ve rahat bir ortamda spor yapacakları tesisleri İskilip’e kazandırmalıdır. İskilip’in güreş alanında tesisleşmesi, şehrin dinamik sosyal hayatı için su terazisi hassasiyetinde gözetilmesi gereken bir dengedir.

 

Başarıdan başarıya koşan gençlerimiz artık seslerinin duyulmasını, bürokrasi ve siyasetin kendilerine sahip çıkmasını istiyor. Kısacası, kışın soğuktan donmayacakları, antrenman sonrası rahatlıkla duş alabilecekleri bir tesisleşme istiyorlar.

İskilip’in adını Türkiye ve dünya çapında duyuran bu gençlerimizin isteklerine kayıtsız kalmaya devam edersek, daha iyi şartlarda spor yapabilecekleri kulüplerin lisanslı sporcuları olmalarına kendi elimizle imkân sağlamış olacağımızdan şüpheniz olmasın. Zira bir çok kulüp bu gençler için harekete geçmiş durumda. Sahip çıkalım, sahipsiz bırakmayalım…


Bu konunun ardından atıl vaziyette duran eski Tekel binasının İskilipli güreşçiler için tesis yapılması istendiğini, ancak bu konuya bürokrasimizin engel çıkardığını öğrendik. Buradan devlet büyüklerimize seslenmek istiyoruz. Gelin bu çocuklara hep birlikte sahip çıkalım…Etiketler: