2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.39°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilip´teki Öğretmenin Hizmet Aşkı Gündem oldu

İskilip´teki Öğretmenin Hizmet Aşkı Gündem oldu

21 Aralık 2020 - 1102 Defa Okundu
İskilip´teki Öğretmenin Hizmet Aşkı Gündem oldu

Bir yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok alanda hayatı olumsuz etkiledi. Bunlardan en çok etkilenen alanlardan biri ise eğitim. Birçok öğrenci okullarından öğretmenlerinden uzakta ders yapmak zorunda kaldı. Eğitimin değeri ve önemi bu zor zamanlarda bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Salgın döneminde Milli Eğitim Bakanlığı kronik hastalığı bulunan ve 60 yaş üstü risk grubunda olan öğretmenlerin de sağlığını düşünerek idari izinli sayılacağını bildirdi. Tam da bu noktada eğitimin bir gönül işi olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatan eğitim ordusunun fedakâr öğretmenleri ortaya çıktı ve her ne olursa olsun öğrencilerinden ayrılamayacaklarını yüz yüze ya da uzaktan derslerine devam edeceklerini bildirdiler.

İskilip Akşemseddin Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Mehmet KALAYCI ‘ da idari izinli sayılmasına rağmen dilekçe vererek görevinin her daim başında olduğunu bizlere gösterdi. Pandemi döneminde öğrencilerinden ayrılamayan ve canı gönülden derslerine devam eden öğretmenlerimizden biri oldu. Disiplinli, bir o kadar da babacan tavırlarıyla öğrencilerinin yanında olan sevilen sayılan kişiliği ile öğrencilerinin ve mesai arkadaşlarının gönlünde taht kuran M. KALAYCI hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle derslerine devam ederek mesleğine olan bağlılığını bir kez daha ortaya koydu. Böyle öğretmenlerimiz olduğu sürece eğitimin aksamadan devam edeceğine inanıyor ve kendisine teşekkür ediyoruz.

Etiketler: