2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.39°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa İskilipli Yönetmen’in Yazıp Yönettiği Filme, Dünyanın Dört Bir Yanından Ödül Yağıyor

İskilipli Yönetmen’in Yazıp Yönettiği Filme, Dünyanın Dört Bir Yanından Ödül Yağıyor

19 Aralık 2020 - 998 Defa Okundu
İskilipli Yönetmen’in Yazıp Yönettiği Filme, Dünyanın Dört Bir Yanından Ödül Yağıyor

İskilipli Yönetmen’in Yazıp Yönettiği Filme, Dünyanın Dört Bir Yanından Ödül Yağıyor
Yönetmen Timuçin İpekusta, “62-84 Anlaşılmadı Merkez” filminde erkek şiddeti ve nefret cinayetlerine ilişkin yasaların uygulamasındaki sıkıntılara yer verdi. İpekusta “Vahşi cinayetlere kurban giden kadınlar, kendi kız kardeşim ya da annemmiş kadar acı veriyor bana. Üstelik bunu büyük oranda engellemenin bir yolu olduğu halde” diyor.
İskilipli Yönetmen Timuçin İpekusta’nın yazıp yönettiği Seyhan Arman, Göksu Girişken ve Tajsher Yakub’un başrollerinde olduğu “62-84 Anlaşılmadı Merkez”, Anatolia International Film Festivali’nden “En İyi Film” ödülü ile, ABD’nin Delaware eyaletinde düzenlenen Film Festivali’nde ‘’En İyi Yabancı Dilde Kısa Film’’ ödülünün sahibi oldu.
Antakya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nün ardından dünyanın dört bir yanından ödüller yağan “62-84 Anlaşılmadı Merkez” filmi, erkek şiddeti ve nefret cinayetlerinin sorunlarını konu alıyor.
Film ayrıca; ABD-San Francisco Film Festivali, Avustralya-Canberra Film Festivali, Şubat 2021’de ABD-New Mexico’da gerçekleştirilecek 21. The Santa Fe Film Festivali’nde Türkiye’den seçilen tek film olarak dünya çapında harika bir başarıya imza atıyor.
“62-84 Anlaşılmadı Merkez” Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde de finalistler arasında yer alıyor.

Etiketler: