2024, 21 Haziran Cuma İskilip Hava Durumu IMG 17.39°C açık Sık Kullanılanlara Ekle İletişim Künye Reklam RSS
IMG-LOGO
Ana Sayfa OĞUZLAR BELEDİYESİ'NDEN COŞKULU CEVİZ FESTİVALİ

OĞUZLAR BELEDİYESİ'NDEN COŞKULU CEVİZ FESTİVALİ

29 Eylül 2018 - 3546 Defa Okundu
OĞUZLAR BELEDİYESİ'NDEN COŞKULU CEVİZ FESTİVALİ

    Oğuzlar Beledisi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası ceviz festivali renkli görüntülere sahne oldu. Komşu ilçe Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş'in ceviz tanıtımına katkı amaçlı ünlü Sanatçı Oğuz Yılmaz'ın getirilmesi ilçede coşkuyla karşılandı.

     Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden etkinlikler kapsamında Çorum Belediyesi Mehter Takımı ve Çorum yöresi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Festivale katılanlara aşure ve ceviz ikram edildi. Festival kapsamında bir konuşma yapan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş; ''Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Geleneksel Ceviz Festivali’nin Oğuzlar tanıtımı için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Ceviz denince akla artık ilk Oğuzlar’ın geldiğini belirten Ateş, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede festivale çevre ilçe ve illerden yoğun katılımın olduğunu dile getirerek; “Festivalimiz 2 gün sürüyor. Bugün birlik ve beraberlik konserimiz yarın da 400 güreşçinin katılımı ile Karakucak Güreşlerimiz olacak. Festivalimize çevre ilçe ve illerden katılımlar yoğun oluyor. Bu senede festivale ilgi büyük oldu. Ceviz ile ilgili ilçemizde çeşitli çalışmalar yaptık. Cevizli tatlı ve cevizli börek çeşitleri vatandaşlarımız yarışmaya katıldı. Akşamda dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller vereceğiz.” dedi.

 

     Renkli görüntülere sahne olan festivalin akşam saatlerinde ise Oğuz Yılmaz, Serap San, Nergiz Ay ve deneyimli sunucu Bülent Özkömürcü’nün katılımı ile birlik ve beraberlik konseri düzenlendi.

 

 

Etiketler: